-Ford Otosan Genel Müdürü Yenigün: -“Türkiye otomotiv sektörünün Ar-Ge öncüsü olarak, Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarımızı, sürdürülebilir büyümemizin vazgeçilmezi olarak görüyoruz”

 

Ford Otosan’dan yapılan açıklamaya göre şirket, son 10 yılda yaptığı toplam 860 patent ve faydalı model başvurusunda bulunurken; ulusal ve uluslararası 219 patent tescil belgesine de sahip oldu.

 

Ford Otosan, 2016 yılında Türk Patent Enstitüsü’ne inovatif çalışmalarıyla başvuran 366 çalışanını ödüllendirdi. Vehbi Koç Vakfı Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde düzenlenen törende “Yılın Buluşçusu” ve “Yılın Buluşu’” ödülleri de verildi.

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Ford Otosan Genel Müdür Başyardımcısı Lisa King, İnsan Kaynakları Direktörü Nursel Ölmez Ateş ve Ford Otosan çalışanlarının katıldığı törende, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Daire Başkanı Fatih Kemal Öztürk ile String Ventures Kurucu Ortağı Can Saraçoğlu da konuk konuşmacı olarak yer aldı.

Haydar Yenigün, törende yaptığı konuşmada, Türkiye otomotiv sektörünün Ar-Ge öncüsü olarak, Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarını sürdürülebilir büyümelerinin vazgeçilmezi olarak gördüklerini bildirdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir